Kategoriler
Genel

Papağan Türleri

Papağan türleri evde kolaylıkla beslenen, dost canlısı olarak bilinen rengârenk ve konuşkan kuşlardır. Doğada bulunan en güzel kuşlardan biri olan papağanlar çok fazla türe sahiptir.

Yaklaşık olarak 3000 yıldır evde beslenebilen papağanlar kuş türleri arasında insanlarla en iyi anlaşanlar olarak bilinir.

1-Cennet Papağanı

Aşk kuşu olarak da bilinen cennet papağanı Afrika ve Madagaskar kıtalarında yaşayan bir kuş türü olarak bilinir. Genellikle ağırlıkları 50 gram olan bu kuş türü, 15 cm uzunluğunda olur. Diğer papağan türleri gibi konuşmasa da oyun oynamaya meyillidir ve son derece dost canlısıdır.

2- Sultan Papağanı

Dünya üzerinde yer alan kuş türleri içerisinde evde en çok beslenenlerden biridir. Zeki bir papağan olan Sultan papağanı konuşkan ve sevimli bir hayvandır. Ortalama yaşam süresi 35 yıl olan bu papağanın anavatanı Avustralya’dır. Çok güzel ıslık çalan bu kuş, evde beslemek için ideal olan kuşlardandır.

3- Caique Papağanı

Son derece enerjik olan bu kuş türü, küçük bir vücuda sahiptir. Yaşam süresi ortalama olarak 25 yıl olarak bilinir. Amazon Havzası’nda yaşayan bu hayvan, insanlarla temas kurmayı ve sırtlarında oynamayı çok sever.

4-Parrotlet

Papağan türleri arasında en küçük vücuda sahip olanıdır. Evde kuş beslemeye karar veren insanlar için harika bir seçim olabilecek parrotlet numara yapmayı ve konuşmayı çok sever. Güney Amerika, Meksika ve Karayiplerde görülür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir