Kategoriler
Genel

Kakadu

Kakadu, Avustralya sınırlarında yer alan kuş türlerinden bir tanesidir. Kendi başlarına Kakadugilller familyasını oluşturmaları ile dikkatleri çekerler. Daha çok yaşam alanları olarak kendileri için Malay Yarım Adası ve Solomon adalarını tercih etmişlerdir. Bu bölgelere kadar uzanan birçok bölgede oldukça fazla olarak yer alıyor.

Kendi aralarında tam olarak on yedi farklı türleri mevcut olarak dikkatleri çekiyor. Aile üyelerinin genel özelliklerine bakılacak olduğu zaman büyük bir kısmında beden üzerinde serpilmiş olarak yer alan kırmızı ya da sarı olan tüyler ile meydana geldikleri gözlenecektir. Bedenlerinin genel rengi ise siyah ve beyaz olarak dikkatleri çekiyor. Üzerine serpilmiş olarak dikkatleri çeken sarı ve kırmızı tüyler ise siyah ve beyaz beden üzerinde oldukça farklı bir görünüme sahip olmalarına yardımcı oluyor.

Gaga kısımları oldukça sağlam bir şekilde yer alırken kıvrık yapısı ile de yemişleri rahat bir şekilde kırmaya yardımcı oluyor. Kök kısımları çıkarmak ve ağaç kabukları altında yer alan böcekleri çıkarma konusunda oldukça usta olan kuş türleri arasında yer alır. Solucan yapısına benzeyen dil yapıları beslenme konusunda onlara büyük bir rahatlık sunacaktır. Sürü halinde gezmeyi tercih eden bu kuş türü oldukça gürültülü olmaları ile de dikkatleri çekiyor. Çok farklı sesler çıkarabilen yapılarının olması ise onları ıslık çalarken dahi görme konusunda olanakları beraberinde getiriyor. İyi bir şekilde konuşma yeteneklerine sahip olması aslında kuşların insan taklidini dahi rahat bir şekilde yerine getirme konusunda büyük olanakları da sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir