Kategoriler
Genel

Evde Besleyebileceğiniz Kuş Türleri

Evde besleyebileceğiniz kuş türleri oldukça çeşitlidir. Kuşlar evde bakımı oldukça kolay olan ve zahmetsiz bir hayvandır. Bu nedenle insanların evde bakmayı en çok tercih ettiği hayvanlardan biridir.

Renkleri, boyutları ve sohbetleriyle eşe neşe katan bu hayvanlar evde oldukça keyifli zaman geçirilmesini sağlar.

1-Muhabbet Kuşları:

Evde besleyebileceğiniz kuş türleridenilince akla ilk gelen kuş türü muhabbet kuşudur. Genellikle yeşil ve mavi renkte olan bu kuşlar muhabbeti sevmesi nedeniyle bu şekilde anılır. Yeterli şekilde ilgi gösterildiğinde kelime öğrenebilen bu hayvanlar eve neşe katmayı başarır.

2-Sultan Papağanı:

Ülkemizde muhabbet kuşu ve papağan ne ise yurtdışında da sultan papağanı odur. Sevimli görüntüsüyle herkesin sevgisini kazanmayı başaran bu kuş türü en ekonomik olan papağan türlerinden biri olarak geçer. Sesi muhabbet kuşuna göre daha yüksek bir şekilde çıkar ve konuşmayı oldukça sever.

3- Hint Bülbülü:

Muhabbet kuşları ve papağan gibi konuşmayan ve evcilleşmeyen bu kuşlar sevimli görüntüsüyle ilgi çekmeyi başarır. Çok fazla sesi çıkmadığı ve küçük boyutta olması nedeniyle tercih edilebilir. Oldukça hareketli olan Hint Bülbülünü tekrar kafesine koymak oldukça zordur.

4-Kakadu Papağanı:

Evde besleyebileceğiniz kuş türleri denildiğinde akla gelen bir diğer seçenek Kakadu papağanıdır. Maliyetli bir hayvan olması nedeniyle ülkemizde çok fazla bilinmez. Konuşmayı öğrenebilen ve oldukça evcil olan bu hayvan evde bakılabilecek bir boyuttadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir